niedziela, 14 października 2012

"Szeptem" - Becca Fitzpatrick

Książką, która ma szczególne miejsce w moim sercu to ,,Szeptem" Becca Fitzpatrick!


OPIS:

Nora - zwykła szesnastoletnia dziewczyna. Śmiała i mądra. Szczera i zabawna. Śmiertelniczka.
Patch - tajemniczy i zabójczo przystojny chłopak. Inteligentny i odważny. Mijający się z prawdą. Nieśmiertelny.
Co tych dwoje może połączyć? Na pierwszy rzut oka nic, ale Nora uległa urokowi jakim emanuje Patch. Od razu po rozpoczęciu tej znajomości zaczynają dziać się rzeczy, których nikt nie jest w stanie wytłumaczyć. Nikt poza jednym... Patchem.
Nora poznaje wojnę, którą toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. Wojnę o jej życie.

MOJA OPINIA:

Nie bez powodów postanowiłam pokazać Wam tę książkę. Jest ona po prostu świetna!
Zacznijmy od tego, że cała fabuła jest tajemnicza, ziejąca grozą i oryginalna. Książka jest bardzo wciągająca. Musze przyznać, że ani jeden rozdział nie sprawił, że ziewnęłam :)

Fabuła może niektórym się wydawać, iż przypomina ,,Zmierzch", ale to nie do końca prawda. Owszem dwoje ludzi, którzy mają problemy w ,,przyjaźni" brzmi trochę jak słynna para Edward i Bella, ale ośmielę się stwierdzić, że pani Becca napisała książkę, która jest lepsza niż sam ,,Zmierzch". Główni bohaterowie mają bardzo skomplikowane przygody.

Patch nie jest wampirem. Wystarczy, że spojrzymy na okładkę i już domyślamy się kim jest ;) Wraz z Norą poznajemy odwieczną wojnę i jej tajemnice, o których nikt nie wie.
Każdy kolejny rozdział sprawia, iż pogłębiamy się w tajemnicy Patcha i czujemy takie same zmieszanie co główna bohaterka. Patch stara się o względy Nory (z niezbyt szlachetnych pobudek), co nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem.

Najlepsza przyjaciółka Nory jest bardzo zabawna i dodaje charakter całej książce.
Przyznam jednak, że w ,,Szeptem" jest niewielu bohaterów. Pani Becca ograniczyła się do najpotrzebniejszej liczby osób.

Czytelnik jest w stanie polubić Norę, gdyż jest ona realną postacią. Nie przesłodzoną jak to niektórzy pisarze robią. Dziewczyna ma swoje wady, ale i zalety. Patch... Gdy tylko przypomnę sobie te imię od razu przechodzą mnie dreszcze. Osobiście po prostu zakochałam się w tym tajemniczym chłopaku!
Czas na wady, ale muszę przyznać, że mimo iż bardzo się starałam nie mogłam sobie przypomnieć żadnej wady. Może nie myślę racjonalnie sądząc, że książka nie ma wad, gdyż zdaniem wielu każda książka ma wady. Być może moje uczucia względem książki nie pozwalają mi na sprawiedliwy osąd, ale bardzo się starałam.

Gdy pierwszy raz zobaczyłam okładkę, wzbudziła ona moją ciekawość. Jest tajemnicza, oryginalna i przy tym bardzo mi się spodobała! (Po prostu uwielbiam tajemnicze okładki ;))

Przeczytałam tę książkę dwa razy (i pewnie jeszcze następne dwa razy przeczytam... za kilka lat) dla niektórych może to się wydać dziwne, ale nie mogłam się powstrzymać :) Poleciłam tę książkę moim przyjaciółką, które zdecydowały się ją przeczytać. Obie się w niej zakochały!
Polecam z całego serca! Być może poznacie miłość nie z tego świata ;)

1 komentarz:

  1. Zapowiada się świetnie, od razu zabieram się do czytania!!!!!!! ;D

    OdpowiedzUsuń

© Created Eternity, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena