niedziela, 14 października 2012

"Naznaczona" - P.C. Cast + Kristin Cast

Bez zbędnych dalszych powitań, po prostu przedstawię Wam kolejną książkę, która ukazała mi nowy, inny świat :)
,,Naznaczona" P.C. Cast + Kristin Cast!


Zoey zapamięta na zawsze jeden, szczególny dzień. Dzień, w którym została Naznaczona, i zmuszona udać się do Domu Nocy - szkoły, gdzie młodzież przechodzi Przemianę w dorosłego wampira. Zoey odkrywa fascynujący świat, o którym wcześniej nie wiele wiedziała. Gdy zaczyna się przyzwyczajać do rzeczywistości i życia w Domu Nocy, okazuje się, że jest inna niż wszyscy. Jej wyjątkowość przysparza jej wielu wrogów, ale także przyjaciół. Życie dziewczyny komplikuje się o wiele bardziej niż kiedykolwiek, gdy ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Czy najbardziej oddana osoba, może okazać się fałszywa? Kto zyska dostęp do serca Zoey? Czy przyjaciele dziewczyny pomogą jej rozwikłać wszelkie, mroczne tajemnice? Dlaczego to ją Nyx - Bogini Wampirów, obdarzyła potęgą?

MOJA OPINIA:

Książka ,,Naznaczona" napisana przez P.C. Cast i Kristin Cast jest wyjątkowa. Akcja rozkręca się już w pierwszym rozdziale, gdy Zoey zostaje Naznaczona. W fabule ukrytych jest wiele tajemnic i skomplikowanych spraw. Czytelnik musi bardzo uważnie się wczytać w książkę, aby zrozumieć każdy podtekst. Książka opisuje internat dla młodych wampirów. No, tak. Wampiry, to już dość oklepany temat, ale jeszcze nigdy nie były opisane w wizji pań Cast. Ich pomysł był bardzo ciekawy i interesujący, przy tej książce nie można się nudzić. Przyjaciele Zoey są bardzo zabawni i różni, przez co książka, przy niektórych dialogach doprowadza nas do śmiechu.

Zoey musi wybrać pomiędzy Heathem - chłopakiem z jej starej szkoły a Erikiem - atrakcyjnym i najbardziej utalentowanym uczniem w szkole wampirów. Dwóch chłopaków, tego można było się spodziewać... Choć w większości książek dla młodzieży główna bohaterka musi wybierać pomiędzy dwoma facetami, to i tak to lubię...

Dziewczyna ma dylemat, i poplątane myśli. Jej pragnienie krwi, czasem odbiera jej racjonalne myślenie, więc musi się powstrzymywać.

Książka jest napisana prostym i młodzieżowym językiem, co bardzo mi się spodobało. W książce są momenty grozy, co po prostu ubóstwiam!

Wadą tej książki jest to, że cała seria nie ma końca, a dalsze części owszem są ciekawe, ale w niektórych momentach przychodzi nam na myśl, że autorki nie wiedziały co pisać, więc uwieczniały pierwsze pomysły z brzegu... Z tego co wiem jeszcze nie ma określonej liczby części sagi ,,Naznaczonej", ale wkrótce w Polsce ma się pojawić dziesiąty tom... Te kobiety dają czadu ;)

Nie polecam tej pozycji zbyt młodym osobą, gdyż jest ona bardziej dla wtajemniczonych osób w niektóre sprawy (sama dowiedziałam się z niej... ciekawych rzeczy).
Teraz czas na mniej istotne rzeczy. Okładka, która jest bardzo ładna i tajemnicza. Dalsze części tej sagi mają równie śliczne okładki. Czcionka... hmm... za duża to ona nie jest ;)

Przyznam się, iż cała seria mimo niemiłosiernego wydłużania i braku końca, wciągnęła mnie. Polecam przeczytanie ,,Naznaczonej" i zdecydowanie się czy chcecie podjąć potężne wyzwanie i dotrwać do ostatniej części sagi (bo kiedyś ona musi się skończyć).

1 komentarz:

  1. Okładka jest cudowna : )
    Może skuszę się na tą książkę : )

    OdpowiedzUsuń

© Created Eternity, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena