niedziela, 22 grudnia 2013

A Ty jak spędzisz święta?

 
Czy wiesz, że w ciągu roku w Polsce niemal 6 tysięcy osób popełniło samobójstwo? Głównym powodem samobójstw jest poczucie samotności i odrzucenie. Osoby odbierające sobie życie są głęboko zranione, postrzegają świat jako przekleństwo, które im się trafiło. Zapominają, jak wielkim darem jest życie, zamykają się w szarym, smutnym świecie, nie otrzymując pomocy, albo po prostu nie chcąc od nikogo litości.
Możliwe, że teraz myślisz "Ani mi, ani nikomu z mojego otoczenia nic takiego się nie stanie". Wiesz, że możesz się mylić? Nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec ból u drugiego człowieka, ale jeśli przypatrzymy się wystarczająco dobrze, skupimy uwagę na kimś, kto czasami dziwnie się zachowuje, albo ma blizny na nadgarstkach i porozmawiamy z nim szczerze, posiedzimy obok, uściskamy, kto wie, może uratujemy czyjeś istnienie? Czy to tak wiele? Porozmawiać z kimś, po prostu być? Dla osoby dającej to nie jest wiele, ale ten, kto to otrzymuje może zbudować swój zrujnowany świat od nowa, mając świadomość, że ktoś jest obok, że nie jest sam, że dla kogoś jest ważny. Więc zatrzymajmy się w Święta i rozejrzyjmy się wokół, może ktoś, kto nigdy nie pokazywał jak jest samotny i smutny, potrzebuje naszego ciepła? 
Nie pozwólmy demonowi samotności zabierać tyle istnień.
A jeśli Ty czujesz się źle, potrzebujesz rozmowy, pragniesz się wyżalić, albo najzwyczajniej w świecie pośmiać, od 24. do 26. grudnia możesz pisać do osób z portalu Sztukater (więcej informacji tutaj), którzy nie są obojętni na Twoje cierpienie i samotność. 
Równie dobrze możesz napisać do mnie, nie jestem psychologiem, czy jakimkolwiek terapeutą, ale jako świetny słuchacz i rozmówca, zapełnię pustkę, która być może Cię dręczy.
Trzymaj się, na pewno masz dla kogo :)

2 komentarze:

  1. Super pomysł miała redakcja Sztukatera.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam już o tej akcji, bardzo dobra i potrzebna :)

    OdpowiedzUsuń

© Created Eternity, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena