sobota, 7 grudnia 2013

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych

Zapewne wśród nas są osoby, które znają placówki, którym brakuje dochodów na pełne wyposażenie; meble, książki, rzeczy biurowe itp. Jestem również przekonana, że niewielu z Was zastanawiało się nad tym, jak można to zmienić. Bez obaw, ja również nigdy nie główkowałam, jak mogę pomóc, ba!, nawet nie poświęcałam takim sprawom dłuższej chwili namysłu. Jednak portal Sztukater zwrócił uwagę na tak ważny temat. 1 grudnia ruszyła Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych, która ma na celu wspomaganie m.in. świetlic wiejskich. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli, nie mogą kosztować tak cudownej czynności, jaką jest czytanie, ponieważ najzwyczajniej w świecie, nie mają skąd wypożyczać książek. Pomyślmy, ile radości daje nam czytanie. Wyobrażacie sobie życia bez książek? Ja również nie. Dlatego czemu inni, z racji tego, iż placówki, do których uczęszczają nie mają pełnego wyposażenia, mają nie zaznawać radości czytania? Bardzo często ludzie chcą czytać, lecz nie mają skąd brać literatury. Smutne, ale prawdziwe. Dlatego też akcja stworzona przez portal Sztukater, jest taka istotna. 
Założę się, że mamy w domu, na półkach książki, których już nie czytamy, do których już nie powrócimy, a więc pomyślmy, czy lepiej będzie, gdy nasze książki będą bez życia leżały wśród innych pozycji, czy gdy osoby, które nie mają takiego dojścia do literatury, jak my, będą je czytać, cieszyć się nimi, przeżywać wszystkie życia literackich bohaterów, których już my nie zamierzamy przeżyć. Moim skromnym zdaniem znacznie lepiej będzie, gdy te nieużywane przez nas pozycje trafią do placówek, w których świecą pustki. Poza oddaniem swoich książek, możemy również wpłacić jakąś (nawet niewielką) sumkę, która zostanie w pełni przeznaczona na wyposażenie wnętrza. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj. Gorąco Was zachęcam do głębszego zapoznania się z tą akcją, bo naprawdę warto. Nie bądźmy obojętni. 

Miłej nocki ;*

4 komentarze:

  1. Świetna akcja, zważywszy na to, że sam znam kilka miejsc, gdzie zasób książek jest zastraszająco ubogi. Zapewne wezmę udział :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. A przyłączy się Pani? Czy to tylko ogólne poparcie?

      Usuń

© Created Eternity, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena