środa, 7 listopada 2012

"Udręka" - Lauren Kate,,Drugi tom uzależniającego
cyklu ,,Upadli", W którym...
miłość nigdy się nie kończy"

OPIS:

Piekło na ziemi. Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego ukochanego Daniela, upadłego anioła. Mimo iż minęła wieczność, nim Luce i Daniel się odnaleźli, muszą się rozstać. Upadły anioł musi walczyć z Wygnańcami, którzy pragną zabić Luce. Dziewczyna ufa swemu chłopakowi, więc pozwala aby Daniel zapisał ją do szkoły Shoreline, gdzie przebywają wyjątkowo uzdolnieni uczniowie - Nefilim, potomkowie ludzi i upadłych aniołów. W Shoreline Luce dowiaduje się, że może ujrzeć swą przeszłość w cieniach, które niegdyś tak bardzo ją przerażały. Skrawki ujrzanej przez Luce przeszłości, wykazują, że Daniel kłamie. Przeszłość, którą opowiedział jej Daniel, okazała się nieprawdziwa. A jeśli przeznaczeniem Luce jest życie z kimś innym?

MOJA OPINIA:

Gdy Luce wylądowała w szkole Shoreline, czuła się dziwnie obca, a nieprzyjazna współlokatorka nie umniejszała poczucia samotności. Daniel musiał dbać o bezpieczeństwo Luce, więc nie mógł być z dziewczyną dwadzieścia cztery godziny na dobę. 

Z czasem Luce zaczęła się aklimatyzować w szkole, a nieznośna współlokatorka, zaczęła darzyć ją sympatią. Shelby wraz z Milesem byli największymi podporami dla Luce, w czasie gdy Daniel był daleko (czyli bardzo często). Miles czuł do Luce coś większego niż tylko przyjaźń. Czy to oznacza, że Luce jest przeznaczona komuś innemu, niż Daniel, z którym ostatnio dochodzi do sprzeczek, gdyż dziewczyna czuje się okłamywana przez swego wiecznego wybranka? 

Gdy Luce zrozumiała, iż Daniel podejmuje za nią wszystkie decyzję chciała poczuć się niezależna i dojrzała, więc pofarbowała sobie włosy na blond. Dziwny akt dojrzałości...
Luce nauczyła się widzieć przeszłość w Głosicielach. To co ujrzała w skrawkach swej przeszłości, dowiodło, że Daniel może taić przed Luce coś bardzo ważnego. Gdy tylko widziała swych rodziców, którzy ją wychowywali w poprzednim wcieleniu, serce jej pękło. Zrozumiała jak bardzo Daniel, całując ją, krzywdził jej najbliższych.

A co jeśli Daniel zaprzyjaźnił się z Camem, który usiłował zabić Luce? Bo jak inaczej wyjaśnić wizję w Głosicielu, w której wspólnymi siłami zamordowali Wygnańca?
Druga część cyklu ,,Upadli" była równie ciekawa co poprzednia. Akcja rozwijała się szybciej niż w pierwszej części. Nie musieliśmy długo czekać na zapierające dech w piersiach momenty. 
Lecz muszę przyznać, iż niektóre tematy nudziły. Szczególnie te, w których nie było Daniela, bo gdy on się pojawił nie mogło być nudno :)

Pomiędzy Luce i Danielem dochodziło do kłótni. Głównie dlatego, bo Luce czuła się okłamywana przez Daniela. On nie mówił jej wszystkiego. Uważał, iż dziewczyna nie zrozumie.
Dziwiły mnie zachowania Franceski i Stevena - nauczycieli w Shoreline. Wydawali się niby tacy przyjaźni, a gdy dochodziło co do czego, ich oczy ciskały piorunami. 

Ostatni rozdział był niesamowity. Nie tylko on, bo ostatnie siedemdziesiąt stron czytałam w napięciu :) Jednak wyczyn Luce pod koniec książki zszokował mnie. Po prostu muszę wiedzieć, co wydarzy się w następnej części. Czy Daniel odnajdzie Luce? Więcej mówić nie będę :)
Która część ,,Upadłych" pani Lauren lepiej wyszła? Cóż, każdy ma na ten temat własne, odrębne zdanie.
Osobiście uważam, iż obie części miały w sobie coś niepowtarzalnego. 

Jeśli nie boicie się nudy, w niektórych rozdziałach, to ta książka jest dla Was ;)
Z pewnością sięgnę po kolejną część przygód Luce!

2 komentarze:

  1. świetna recenzja i genialne zdjęcie ; )

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja przygoda z Upadłymi już się zakończyła, były małe niedociągnięcia,ale mimo to miło spędziłam przy niej czas

    OdpowiedzUsuń

© Created Eternity, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena